Jdi na obsah Jdi na menu

SENIORSKÝ FOTBAL V CHŮZI

FAČR zahájila propagaci fotbalu v chůzi (walking fotbalu), který je prioritně určený seniorům nad 60 let a jehož patronem je dlouholetý kapitán československé fotbalové reprezentace Jan Fiala. V rámci předváděcího turnaje došlo mj. i na první oficiální utkání Česka se Slovenskem, které na Strahově domácí tým prohrál 1:2 a z kterého vám přinášíme pár nádherných ukázek ze sportovního zážitku a pohybu.

„Chceme se věnovat fotbalu v každém věku, aby byl fotbal přístupný pro všechny. Fotbal má být láskou na celý život. I proto rozjíždíme projekty jako je veteránský fotbal (40+) a nyní i tedy seniorský fotbal v chůzi,“ odstartoval nové téma na tiskové konferenci Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka dne 22. září 2017

Ambicí asociace je nyní zjistit zájem o tento projekt a na základě následné analýzy vytvořit v roce 2018 celostátní turnajovou soutěž ve fotbalu v chůzi, jehož vrcholem by následně mohlo být oficiální  mistroství České republiky.

Fotbal v chůzi je primárně určen seniorům, kteří by už vzhledem k věku či zdravotním a pohybovým problémům nemohli provozovat klasický fotbal. Hrají ho týmy s pěti hráči v poli a gólmanem na čtvrtině klasického hřiště s malými brankami a minimální hrací čas je 2x10 minut.

Pokud hráč běží, nařídí proti jeho celku rozhodčí nepřímý kop a v případě opakovaného prohřešku ho může potrestat i kartou. Góly platí pouze zpoza brankového území, do kterého nesmí hráč z pole vkročit. V případě porušení pravidla bránícím hráčem je nařízena penalta.