Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Pořádání cyklovýletů

 

cyklookruh1.jpg

 

Pozvánka na další cyklovýlet - 10. května 2016

Vážení příznivci kolovýletů se Seniorfitnes ! V letošním roce vyrazíme na cyklojízdu již po čtvrté, tentokrát v úterý 10. 5. 2016.  Pojedem místy, která jsme projeli při našem debutu, tedy Divokou Šárkou, resp. její horní částí. Proto si dáme sraz  v 9 hodin na stanici Metra Veleslavín. Odtud pojedeme po chodníku až do Šárky. Už se těším na rozkvetlé stromy, v březnu to přece jen byl pohled poněkud ponurý. Od přírodního koupaliště nedaleko Dívčího skoku odbočíme vlevo na cestu do Nebušic. Ty projedeme směrem na Horoměřice, pak Statenice, ulicí Ke Kůlnám popojedeme až o odbočce na pole směrem na Velké Přílepy (po poli nepojedeme - nebojte se !). Z Velkých Přílep se dáme po cyklotrase 0081 směrem  na Úholičky a dále Libčice nad Vltavou. K tomu jedna poznámka. Záměrně jsem dnešní trasu nepojmenoval Vltavská, neboť její úvodní část vede po severozápadní náhorní planině nedaleko ruzyňského letiště. V Libčicích se tedy dostaneme k Vltavě, dokonce ji s pomocí přívozu překonáme na protější pravý břeh. A po něm pak pojedeme zpátky na Prahu. Řež, Husinec, Klecánky, Zámky, Podhoří až do Tróje. Tam učiníme konec našeho putování - kdo bude chtít jet domů Metrem, může projet Stromovkou na stanici Metra Nádraží Holešovice, kdo bude chtít pokračovat po stejném břehu řeky, popojede až do Libně. Očekávaná kilometráž - 45 km.

Předpokládaný návrat do 14 hod. do Tróje. Návštěva některých restaurací na trase není vyloučena. Pít se musí. A voda je na mytí ! Tak tedy NAZDAR v úterý 10. 5. v 9 hodin na Metru Veleslavín !                                                 

Těší se na Vás Seniorfitnes a Ivan Liška.


Vážení příznivci rekreační cyklistiky !  Zveme Vás na další výlet do okolí Prahy. Tentokrát ve čtvrtek  28. 4.  2016 vyrazíme ze stanice Metra B Zličín směrem na Sobín, Břve, Červený Újezd, Unhošť, Kyšice, Malé Kyšice, Nižbor, Hýskov, Beroun. Odsud vlakem na Smíchovské nádraží. Předpokládaný konec akce kolem 16 hod. Sraz na Zličíně v 9 hodin, Očekávaná kilometráž max. 45 km. Těšíme se na Vás ! Ivan Liška.

Dnes 28. dubna 2016 jsme opět se Seniorfitnes vyrazili na jarní cyklovýlet. Letos již potřetí. Nejzajímavější je na tom našem kalendáři kolovýletů fakt, že ač dnes potřetí, proti březnovým jízdám, jsme měli nejstudenější začátek. Ráno pri vstávání - skoro na nule, na konečné metra na Zličíně mezi 3 a 4 stupni. Ale ani tři dědky, kteří absolvovali celou trasu, chlad nespálí. Vyrazili jsme ze Zličína, přes Sobín, Břve, Červený Újezd do Unhoště. Pak přes Kyšice na kraj Křivoklátských lesů. Odbočili jsme na z hlavní silinice na Beroun na vedlejší silnici k Nižboru a projeli malebné údolí kolem hospody v Poteplí a kolem Proškova mlýna. Občas nás zahřálo sluníčko, jinak jsme se zahřáli sami stoupáním v kopcích. Před polednem jsme se ocitli u Berounky. V Nižboru jsme zvolili hospodu hned proti sklárně - měli moc dobrou polívku, tak jsme se trošku ohřáli. Pak nás čekala krásná cesta po cyklostezce "Cestou českých králů" po proudu Berounky. Opravdu krásný závěr dnešní cesty, přes Stradonice, Hýskov, Beroun až do Srbska, kde jsme naskočili do Elefantu směr Radotín, Smíchov. Krásná cesta, hezké zážitky, přes tu zimu to stálo zato. Potěšení pro ty, kteří jeli, škoda na straně těch, kteří nejeli. Tak příště - v úterý 10. května - trasu včas vyvěsíme, teplé počasí je objednané už od dneška. Nazdar! Ivan Liška.

Ivan Liška               mobil 602 236 259,          mail: iliska.fox@email.cz

 

Cyklovýlet

Praha 13 - Prokopské údolí - Hlubočepy -  Velká Chuchle -  Radotín -  Zbraslav -  Modřany

14. 4. 2016

Sraz v devět hodin na stanici metra Hůrka- tj. centrum Prahy 13-nedaleko radnice a centrálního parku. Odtud jízda Prokopským údolím až do Hlubočep, tam k Vltavě a proti proudu kolem Velké Chuchle, Lahovic až do Radotína. Z Radotína do Zbraslavi, tam přes most a pak zpátky po proudu Vltavy až do Modřan

Ivan Liška               mobil 602 236 259,          mail: iliska.fox@email.cz

 


Další plánované termíny cyklookruhů - čtvrtky 28. 4. , 19. 5. ,  16. 6.  2016

cyklookruh1.jpg

První cyklovýlet: 10. března 2016, Divokou Šárkou

Sraz 8,30, stanice Metra A, Veleslavín – ve směru na Evropskou ul.

Trasa: od stanice M „A“ Veleslavín po chodníku na konečnou stanice tramvaje Dolní Liboc. Pak dolů do údolí, kolem hráze Džbánu, doleva soutěskou mezi Šestákovou a Kozákovou skálou, kolem koupaliště Divoká Šárka, pod Dívčím skokem, kolem býv. restaurace Čertův mlýn, dále až k zámečku Jenerálka. Tam přejedeme přes Horoměřickou ulici do Šáreckého údolí,  pojedeme kolem Dubového mlýna, později kolem squatu Šatovka, poté Žežulka, Purkrábka až do Podbaby. Tam kousek vlevo na přívoz. Přes Vltavu na pravý břeh do Podhoří. Potom proti proudu do Tróje, Stromovkou až ke stanici Metra Nádr. Holešovice. Konečná stanice – rozchod.

 Ivan Liška                  Mobil 602236259, mail: iliska.fox@email.cz