Fotbal v chůzi

pravidelné tréninky:

pondělí 16:30-17:30 h / Praha 7, areál gymnázia Nad Štolou

středa 14:00-15:00 h / Praha 6, areál Aritma ve Vokovicích

 

pozvánky na nejbližší turnaje / zápasy najdete v novinkách

 

Baví Vás fotbal, máte týmového ducha a je vám alespoň 50 let?

Máte jedinečnou příležitost. Doplňte naše řady a přijďte si zahrát FOTBAL V CHŮZI.

FAČR zahájila v roce 2017 propagaci fotbalu v chůzi, který je prioritně určený seniorům a jehož patronem je dlouholetý kapitán československé fotbalové reprezentace Jan Fiala. V rámci předváděcího turnaje došlo mj. i na první oficiální utkání Česka se Slovenskem na Strahově. Domácí tým složený z hráčů Seniorfitnes tenkrát prohrál 1:2.

Nové téma přednesl na tiskové konferenci Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka dne 22. září 2017:  „Chceme se věnovat fotbalu v každém věku, aby byl fotbal přístupný pro všechny. Má být láskou na celý život. I proto rozjíždíme projekty jako je veteránský fotbal (40+) a nyní tedy i seniorský fotbal v chůzi.“

V roce 2018 uspořádala FAČR 1. ročník Mistrovství ČR ve fotbalu v chůzi. V krásném prostředí Strahovského stadionu si zahrálo sedm týmů. Turnaje se zúčastnilo hodně fotbalových osobností a funkcionářů FAČR. Jmenujeme aspoň trenéry Evu Haniakovou a Vítězslava Lavičku.
Jsme pyšní na to, že mistrem ČR je tým Inter Senior fitnes.

Z obou akcí přinášíme níže několik nádherných ukázek ze sportovního zážitku a pohybu.

Fotbal v chůzi je primárně určen seniorům, kteří by už vzhledem k věku či zdravotním a pohybovým problémům nemohli provozovat klasický fotbal. Hrají ho týmy s pěti hráči v poli a gólmanem na čtvrtině klasického hřiště s malými brankami a minimální hrací čas je 2x10 minut.

Pořádáme turnaje, kde si můžete svoji dovednost vyzkoušet.
Celá pravidla fotbalu v chůzi ke stažení zde.

 

Kontakt

Miroslav Rod, mail: miroslavrod@seznam.cz, mobil: 721 642 413

 

Turnaj ve Žlutých Lázních

Dne 7. září 2019 se koná turnaj hráčů fotbalu v chůzi ve Žlutých Lázních, Podolské nábřeží 3, 147 00 Praha – Podolí.

Soutěžit budou tříčlenné týmy plus jeden náhradník, který není podmínkou.

Podrobnější informace podá Miroslav Rod, tel.: 721 642 413, mail: miroslavrod@seznam.cz

 

Druhé setkání s bývalými hráči a funkcionáři AC Sparta

Dne 29. července 2019 proběhlo setkání fotbalistů v chůzi našeho spolku Senior fitnes s bývalými fotbalisty a funkcionáři předního českého fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Přátelské utkání se uskutečnilo v areálu gymnázia Nad Štolou v Praze 7. Zahráli si proti sobě promíchaná družstva obou klubů a utkání skončilo smírnou remízou 6:6. Pro hráče byla čest se potkat na hřišti s panem Josefem Jarolímem. Na straně SF potěšili svým výkonem nestárnoucí František Mysliveček a vynikající brankář Jaroslav Tichý.

Setkání proběhlo za dohledu paní Ireny Smetanové a pana Vladimíra Káry z AC Sparta Praha. Všichni účastníci si pochvalovali organizaci setkání.

Miroslav Rod

 

Sportovní hry seniorů - Praha 30.5.2019

Ve čtvrtek 30. května 2019 se na Stadionu mládeže v Praze 6-Dejvicích (Na Kotlářce 1) uskutečnily sportovní hry seniorů.

Těchto her se zúčastnili i naši reprezentanti fotbalu v chůzi nad 60 let a se třemi výhrami, jednou remízou a bohužel i jednou prohrou se umístili na velmi pěkném druhém místě ze šesti zúčastněných týmů.

Za vzornou reprezentaci Senior fitnes z. s. děkujeme těmto hráčům: Drahomíru Kryndlerovi, Richardu Kulíkovi, Richardu Lapkovi, Josefu Šolcovi, Lubomíru Hájkovi a Ing. Karlu Bubeníkovi.

Miroslav Rod

 

Přátelské utkání s hráči a činovníky AC Sparta Praha

Dne 6.května 2019 se uskutečnilo setkání hráčů fotbalu v chůzi na Praze 7 v hezkém areálu gymnázia Nad štolou 1510/1. Původně bylo setkání plánováno již na 29. dubna, ale velmi nepříznivé počasí (silný déšť a vítr) tuto událost oddálilo.

Sešli se zde významní představitelé AC Sparta, bývalí vynikající hráči, trenéři, funkcionáři tohoto našeho předního klubu. Můžeme jmenovat např. pana Poštulku, vynikajícího brankáře, pana Káru, hráče, funkcionáře a v neposlední řadě paní Irenu Smetanovou, která tuto propagaci fotbalu v chůzi s naším spolkem Senior fitnes iniciovala.

Došlo i na utkání, ve kterém ale o výsledek vůbec nešlo. Klubová kamera zachytila nejen vlastní zápas (dva poločasy po 25 minutách), ale i bezprostřední rozhovory před, při a po utkání.

Tato propagace fotbalu v chůzi se vydařila a všichni zúčastnění si pochvalovali organizaci a celý průběh akce, jíž tentokrát přálo i počasí.

Miroslav Rod

 

Senior fitnes Cup 2019

Dne 23. března se za krásného jarního počasí uskutečnil další turnaj fotbalu v chůzi Senior fitnes Cup 2019. Hrálo se v areálu Aritma v Praze 6 ve Vokovicích za účasti týmů z Prahy i okolních měst.

Do boje se zapojilo sedm mužstev a o dramatické momenty nebyla nouze. Všichni hráči předváděli své nejlepší možné výkony a vtáhli do dění na ploše i přihlížející. Pohár nejcennější si odnesl tým Štěchovice, který překonal tým FC Inter Senior fitnes o tři body. Na třetím místě se (díky lepšímu skóre) umístil tým Golden gate. Pořadatelsky bylo vše pečlivě připraveno.

 

Turnaj - DPZ Radlice 24.11.2018

V rámci Dne pro zdraví, organizovaného společností Senior fitnes z.s., probíhal ve velké tělocvičně od 9 hodin turnaj ve fotbale v chůzi. Účastnilo se ho sedm mužstev: Velká Ledčice, Golden Gato, Most, Teplice 1, Teplice 2, Senior fitnes, Senior fitnes tým.

 

1. MČR fotbalu v chůzi - 21.9.2018

https://mujfotbal.fotbal.cz/mistrem-ve-walking-fotbalu-je-inter-letiste/a8632

 

Turnaj - DPZ Ládví 18.5.2018

V rámci jarního Dne pro zdraví, organizovaného společností Senior fitnes z.s., se uskutečnil turnaj fotbalu v chůzi za účasti bývalých aktivních hráčů Sparty a Slavie, Senior fitnes a Interu Letiště.

 

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy - 16.4.2018

 

Turnaj v Mostě - 23.3.2018

Vítězství seniorů na turnaji v Mostě

Dne 23.3.2018 se náš fotbalový seniorský tým hrající fotbal v chůzi, v počtu 5 ti hráčů, zúčastnil na základě pozvání pana J. Houšky, turnaje v Mostě spolu s ještě dalšími 3 týmy.
S těmito týmy jsme se v turnajovém klání utkali a s celkovým score 19:7 se nám podařilo tento turnaj vyhrát a získat tak 1.místo. Celý turnaj se odehrál ve sportovním a přátelském ovzduší a dobrou reprezentací jsme si tak vytvořili i dobrý základ pro budoucí spolupráci se všemi, kteří tento turnaj absolvovali.

Za celý tým Mirek Zelinka

 

Česko versus Slovensko - Praha 22.9.2017

První přátelské utkání mezi Českou republikou, zastoupenou týmem Senior fitnes, a Slovenskem se uskutečnilo na Strahově.

 

Fotbal v chůzi se představuje - DPZ Trója 20.9.2017

V rámci podzimního Dne pro zdraví představil Mgr. Zdeněk Srba všem návštěvníkům novou aktivitu podporovanou Unií evropských fotbalových asociací (UEFA), a tou je fotbal v chůzi. Společnost Senior fitnes z.s. přijala tuto aktivitu s nadšením, neboť doufá, že přiláká do svých řad více mužů, a proto se ujala jeho propagace. Zájemci si pak vyzkoušeli své schopnosti práce nohou, kombinace a herní taktiky a snažili se dodržovat pravidla hry, což znamená hlavně neběhat!

© 2008 - 2018 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta