Fotbal v chůzi

Pravidelné tréninky začnou v pondělí 19. dubna 2021 v 16 h na DĚTSKÉM OSTROVĚ – vstup z Janáčkova nábřeží č.23 (Smíchovská strana). Pokud to epidemiologická opatření dovolí, budou probíhat každé pondělí a středu od 16:00 h.

Pro bližší informace sledujte tyto stránky, nebo kontaktujte lektora: Miroslav Rod: 721 642 413 / miroslavrod@seznam.cz.

 

pondělí 16:00-17:30 h / Gymnázium Nad štolou 1510/1, P7 - Letná

středa 14:00-15:30 h / Aritma, Nad lávkou 672/5, P6 - Vokovice

cena: 100 Kč / měsíc

lektor: Miroslav Rod

 

 

 

 

pozvánky na nejbližší turnaje / zápasy najdete v Novinkách

 

Baví Vás fotbal, máte týmového ducha a je vám alespoň 50 let?

Máte jedinečnou příležitost. Doplňte naše řady a přijďte si zahrát FOTBAL V CHŮZI.

FAČR zahájila v roce 2017 propagaci fotbalu v chůzi, který je prioritně určený seniorům a jehož patronem je dlouholetý kapitán československé fotbalové reprezentace Jan Fiala. V rámci předváděcího turnaje došlo mj. i na první oficiální utkání Česka se Slovenskem na Strahově. Domácí tým složený z hráčů Seniorfitnes tenkrát prohrál 1:2.

Nové téma přednesl na tiskové konferenci Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka dne 22. září 2017:  „Chceme se věnovat fotbalu v každém věku, aby byl fotbal přístupný pro všechny. Má být láskou na celý život. I proto rozjíždíme projekty jako je veteránský fotbal (40+) a nyní tedy i seniorský fotbal v chůzi.“

V roce 2018 uspořádala FAČR 1. ročník Mistrovství ČR ve fotbalu v chůzi. V krásném prostředí Strahovského stadionu si zahrálo sedm týmů. Turnaje se zúčastnilo hodně fotbalových osobností a funkcionářů FAČR. Jmenujeme aspoň trenéry Evu Haniakovou a Vítězslava Lavičku.
Jsme pyšní na to, že mistrem ČR je tým Inter Senior fitnes.

Z obou akcí přinášíme níže několik nádherných ukázek ze sportovního zážitku a pohybu.

Fotbal v chůzi je primárně určen seniorům, kteří by už vzhledem k věku či zdravotním a pohybovým problémům nemohli provozovat klasický fotbal. Hrají ho týmy s pěti hráči v poli a gólmanem na čtvrtině klasického hřiště s malými brankami a minimální hrací čas je 2x10 minut.

Pořádáme turnaje, kde si můžete svoji dovednost vyzkoušet.
Celá pravidla fotbalu v chůzi ke stažení zde.

Kontakt:

Miroslav Rod: miroslavrod@seznam.cz / 721 642 413

 

 

 

NAŠI FOTBALISTÉ SE TĚŠÍ DO ANGLIE!

Na základě naší žádosti byla organizace Senior fitnes přijata do Mezinárodní fotbalové federace ve fotbalu v chůzi  (FIWFA).

Tímto byla potvrzena účast našich týmů v kategoriích 50+ a 60+ na I. Mistrovství svĕta ve fotbalu v chůzi, které se bude konat v roce 2022 v Anglii.

 

KAVKY4SPORT2020 - 19.9.2020

V sobotu dne 19. září 2020 se v Praze 4 v překrásném parku Na Pankráci konalo vyhodnocení sportovců roku pod názvem KAVKY4SPORT2020.

Zástupci SF využili tohoto setkání sportovců k prezentaci fotbalu v chůzi - nové pohybové aktivity seniorů.  Vĕřím, že nám tímto setkáním podařilo oslovit nové zájemce a sestavit další fotbalový tým.

Akce mĕla pestrý doprovodný program (vč. koncertu Marka Ztraceného) - viz fotogalerie.

Miroslav Rod

 

Hobby naší doby v ČT1 - 19.9.2020

V sobotním magazínu ČT, uváděném Jiřinou Bohdalovou, proběhla reportáž o fotbalu v chůzi, propagovaném naší společností SF, kterou jsme natáčeli začátkem července v areálu Aritmy Praha. Podívat se můžete zde.

 

Příprava na III. Mistrovství ČR ve fotbale v chůzi - 16.9.2020

Ve středu dne 16.září 2020 se uskutečnil na Aritmě ve Vokovicích poslední trénink před plánovaným III. MČR v seniorském fotbalu. 

Republikové mistrovství se nakonec z důvodu koronavirové situace nekonalo. A tak se všichni zúčastnění fotbalisté tĕší na jaro, kdy by se tato akce mohla uskutečnit.

Reprezentační tým SF:

zleva Dvořák Jan, Šilar Bohumil, Slezák Jiří, Homola Pavel, Focht Miroslav a Jelínek Jiří.

Miroslav Rod

 

Dukla Praha - nábor hráčů fotbalu v chůzi

V pondělí 14.9. 2020 od 17:00 hod. se na hřišti TJ Ruzyně Praha 6, v rámci tréninku přípravkových kategorií, uskutečnil nábor hráčů fotbalu v chůzi týmu Dukly Praha, který plánuje zapojení do soutěže v této rodící se fotbalové hře seniorů. 

Fotbalisté SF se zúčastnili této sportovní události a svojí prezentací pomohli vzniku novému týmu.

Miroslav Rod

 

Fotbalisté SF si zahráli s fotbalisty Slávie

Ve čtvrtek dne 27. 8. 2020  se v Praze 10 v rozsáhlém a překrásném sporovním areálu Slavie uskutečnilo sportovní setkání našich hráčů fotbalu v chůzi s hráči tohoto klubu.

Dĕkuji všem zúčasnĕným.

Miroslav Rod

Fotbal v chůzi v podání SF bude v ČT :)

Ve středu 8.7.2020 se v areálu Aritmy ve Vokovicích uskutečnilo setkání našich fotbalistů v chůzi a vyznavačů tėto pohybové aktivity s herečkou Jiřinou Bohdalovou a jejím televizním štábem a to za účelem natočení a tímto představení tohoto sportu seniorů v jejím televizním pořadu Hobby naší doby.

Všichni zúčastnění si příjemně zasportovali a pak se společně vyfotili s paní Bohdalovou. Teď se již tĕší na zveřejnění sestřihu v České televizi.

Miroslav Rod

 

DPZ Aritma - 23.6.2020

V úterý dne 23.6. 2020 se v areálu Aritmy v Praze 6 ve Vokovicích uskutečnil Den pro zdraví.

Této sportovní události se zúčastnili i naši reprezentanti ve fotbalu v chůzi. Naši hráči byli průbĕžnĕ doplňováni příchozími ze sportovního odpoledne, kteří si chtěli vyzkoušet novou aktivitu.

Všichni zúčastnění si pochvalovali tuto sportovní událost a za pĕkného počasí si sportování užili.

Dĕkuji našim hráčům za předvedenou hru a seznámení s touto formou aktivity pro seniory.

Miroslav Rod

 

PLZEŇ CITY CUP 2020 - 13.6.2020

V sobotu 13.6.2020 od 18 h se naše mužstvo fotbalu v chůzi (walking football) utkalo s bývalými ligovými fotbalisty Plzně v rámci PLZEŇ CITY CUP 2020. Exhibiční utkání se hrálo 1x 15 minut ve fotbalové aréně na náměstí Republiky za účasti velkého množství diváků, obdivujících tuto pohybovou aktivitu seniorů. Vítězství, ať velmi těsné 6:5, si zasloužil domácí tým, ke kterému jsme přispěli gentlemanským výkonem.

Akce se v překrásném prostředí a za pěkného počasí vydařila a přispěla k propagaci tohoto sportu. Velké díky patří našemu týmu ve složení Jaroslav Tichý, Vlastimil Kojzar, Miroslav Rod a Zdeněk Srba. A samozřejmě pořadatelům PJ ART PRODUCTION ve složení Pavel Jakubec a Barbora Havranová za pozvání na tuto akci.

Miroslav Rod

 

Opět trénujeme - 11. května 2020

Sešli jsem se v pondělí 11. května, abychom se po vynucené pauze trochu proběhli a rozhýbali. Počasí nám sice nepřálo, ale všichni zúčastnění fotbalisté byli spokojeni.

Miroslav Rod

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahořev zleva: Šilar Bohumil, Lapka Richard, Šibil Jiří / Srba Zdeněk, Rod Miroslav, Ing. Bělota Ladislav; dole zleva: Kojzar Vlastimil a Homola Pavel.

 

Sportima Cup 2020

pozvánka

Naši hráči fotbalu v chůzi se v pátek 17. ledna 2020 zúčastnili fotbalové show Sportima Cup 2020 v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Součástí programu byl turnaj fotbalových legend, exhibiční utkání ženského fotbalu a také představení fotbalu v chůzi.

Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za vzornou a příkladnou reprezentaci našeho Senior fitnes z.s.

Miroslav Rod

 

První trénink v roce 2020

Dne 7. ledna jsme absolvovali první trénink fotbalu v chůzi v právě zahájeném novém roce, tentokrát na sportovišti Gymnázia nad Štolou.

Tréninku se zúčastnil i poslanec Patrik Nacher, kterému se tato hra zalíbila. Přislíbil sestavit tým, který se zapojí do námi pořádaných turnajů.

Všichni zúčastnění si hru náležitě užili a už se těší na "společně měření sil" s ostatními družstvy v nejbližším turnaji.

Miroslav Rod

 

Turnaj v Radlicích - 16.11.2019

V sobotu dne 16. listopadu se uskutečnil Den pro zdraví v hale SK Motorlet v Radlicích za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky.

Součástí tohoto dne byl i turnaj ve fotbalu v chůzi, kterého se zúčastnily čtyři týmy. Utkání se hrála 2x 10 minut, a to vše ve dvou kolech. O dramatické momenty nebyla nouze.

Ze všech zúčastněných si jen lepším skóre zajistil první místo tým SG Jílové, následovaly týmy Senior fitnes, Senior Teplice a Inter Senior fitnes.

Všichni zúčastnění si tuto akci pochvalovali a již se těší na další setkání.

Miroslav Rod

 

Čtvrté setkání s bývalými hráči a funkcionáři AC Sparta - 21.10.2019

Přátelská utkání fotbalistů našeho spolku SF z. s. a bývalých fotbalistů a funkcionářů fotbalového klubu AC Sparta Praha v areálu gymnázia Nad Štolou v Praze 7 mají již své pevné místo v rozvrhu SF.

Kromě tradičních účastníků, Ireny Smetanové a Vladimíra Káry, se tentokrát aktivně účastnil i bývalý hráč Sparty Boris Kočí. Všichni zúčastnění si dobře zasportovali a pobavili se.

Miroslav Rod

 

II. MČR fotbalu v chůzi - 27.9.2019

Druhé mistrovství České republiky v seniorském fotbalu vyhrál Inter Senior fitnes

Historicky druhé mistrovství České republiky v seniorském fotbalu vyhrál tým Inter Senior. Turnaj na strahovském stadionu Přátelství v pátek dopoledne zahájil zápas bývalých fotbalových hvězd a zaměstnanců asociace.

Tým vicemistra Evropy z roku 1996 Karla Poborského, ve kterém se představil například také člen Klubu ligových kanonýrů Verner Lička, porazil 3:2 výběr reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého.

„Prohráli jsme sice tři dva, ale i tak to byla zajímavá zkušenost. Je to nezvyk, když se nesmíte rozběhnout, ale jen chodit. Každopádně je tahle akce fajn – fotbal zkrátka můžete hrát v každém věku,“ uvedl Jaroslav Šilhavý.

Seniorský fotbal (neboli Walking Football - fotbal v chůzi), jehož propagaci odstartovala FAČR na podzim 2017, je určený pro hráče nad šedesát let.

Hraje se na čtvrtině klasického fotbalového hřiště s pěti hráči v poli a jedním brankářem. Hlavním rozdílem proti klasickému fotbalu je, jak napovídá samotný název, zákaz běhání.

„Fotbal je jednoznačně nejkrásnější a nejrozšířenější hra a my jsme rádi, že jsme se přidali po vzoru mnoha států Evropy i světa k veteránskému a také seniorskému fotbalu. Jsou důkazem toho, že fotbal baví lidi hrát po cely život a hlavně, že je to zdravotně možné. Dnešní den ukazuje úžasné emoce a spojovaní lidi napříč věkem. Je to krásný zážitek," uvedl Otakar Mestek, vedoucí oddělení Grassroots fotbalu. 

Celkový počet účastníků se oproti loňsku navýšil o jeden tým a z vítězství se nakonec ve finálovém souboji s výběrem bratislavského fotbalového zväzu radoval poměrem 4:1 obhájce loňského vítězství Inter Senior fitnes. Radost z aktivního prožití pátečního dne ale měli všichni účastníci strahovského šampionátu.

Celkové umístění:

  1. Inter Senior fitnes
  2. Výběr BFZ U60+ (Bratislava)
  3. SENIOR SPECIAL SPORT TEPLICE
  4. Golden Gate
  5. SK Kantoři Příbram
  6. FC Jílové
  7. SK Senior Most  
  8. Senior fitnes

 

Video + kompletní fotodokumentaci z akce najdete zde.

 

Informace o mistrovství ze zprávách televize NOVA.

 

Třetí setkání s bývalými hráči a funkcionáři AC Sparta - 16.9.2019

Již potřetí proběhlo v areálu gymnázia Nad Štolou v Praze 7 přátelské utkání mezi fotbalisty našeho spolku Senior fitnes a bývalými fotbalisty a funkcionáři fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Setkání proběhlo za dohledu Ireny Smetanové a za aktivní účasti  Vladimíra Káry, Luďka Straceného a Luboše Loučky z AC Sparta Praha. Všichni zúčastnění si dobře zasportovali a pobavili se.

Miroslav Rod

Video z akce najdete zde.

 

Turnaj ve Žlutých Lázních - 7.9.2019

V sobotu dne 7. září 2019 se v rámci Dne pro zdraví pod záštitou Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky uskutečnil v areálu Žlutých lázní turnaj hráčů nad 50. let ve fotbalu v chůzi.

Tento turnaj byl specifický tím, že proti sobě hrála tříčlenná družstva a každé družstvo mělo dvě branky. Účast potvrdilo i přes nepřízeň počasí (trvalý déšť) pět družstev, kde si se všemi nástrahami nejlépe poradilo družstvo FC Inter Senior Fitnes a následovala družstva Golden Gate, Senior Fitnes 2, Senior Fitnes 3 a Horní Roztyly.

Miroslav Rod

 

Druhé setkání s bývalými hráči a funkcionáři AC Sparta - 29.7.2019

Dne 29. července 2019 proběhlo setkání fotbalistů v chůzi našeho spolku Senior fitnes s bývalými fotbalisty a funkcionáři předního českého fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Přátelské utkání se uskutečnilo v areálu gymnázia Nad Štolou v Praze 7. Zahráli si proti sobě promíchaná družstva obou klubů a utkání skončilo smírnou remízou 6:6. Pro hráče byla čest se potkat na hřišti s panem Josefem Jarolímem. Na straně SF potěšili svým výkonem nestárnoucí František Mysliveček a vynikající brankář Jaroslav Tichý.

Setkání proběhlo za dohledu paní Ireny Smetanové a pana Vladimíra Káry z AC Sparta Praha. Všichni účastníci si pochvalovali organizaci setkání.

Miroslav Rod

 

Sportovní hry seniorů - Praha 30.5.2019

Ve čtvrtek 30. května 2019 se na Stadionu mládeže v Praze 6-Dejvicích (Na Kotlářce 1) uskutečnily sportovní hry seniorů.

Těchto her se zúčastnili i naši reprezentanti fotbalu v chůzi nad 60 let a se třemi výhrami, jednou remízou a bohužel i jednou prohrou se umístili na velmi pěkném druhém místě ze šesti zúčastněných týmů.

Za vzornou reprezentaci Senior fitnes z. s. děkujeme těmto hráčům: Drahomíru Kryndlerovi, Richardu Kulíkovi, Richardu Lapkovi, Josefu Šolcovi, Lubomíru Hájkovi a Ing. Karlu Bubeníkovi.

Miroslav Rod

 

Přátelské utkání s hráči a činovníky AC Sparta Praha - 6.5.2019

Dne 6. května 2019 se uskutečnilo setkání hráčů fotbalu v chůzi na Praze 7 v hezkém areálu gymnázia Nad štolou 1510/1. Původně bylo setkání plánováno již na 29. dubna, ale velmi nepříznivé počasí (silný déšť a vítr) tuto událost oddálilo.

Sešli se zde významní představitelé AC Sparta, bývalí vynikající hráči, trenéři, funkcionáři tohoto našeho předního klubu. Můžeme jmenovat např. pana Poštulku, vynikajícího brankáře, pana Káru, hráče, funkcionáře a v neposlední řadě paní Irenu Smetanovou, která tuto propagaci fotbalu v chůzi s naším spolkem Senior fitnes iniciovala.

Došlo i na utkání, ve kterém ale o výsledek vůbec nešlo. Klubová kamera zachytila nejen vlastní zápas (dva poločasy po 25 minutách), ale i bezprostřední rozhovory před, při a po utkání.

Tato propagace fotbalu v chůzi se vydařila a všichni zúčastnění si pochvalovali organizaci a celý průběh akce, jíž tentokrát přálo i počasí.

Miroslav Rod

 

Senior fitnes Cup 2019 - 23.3.2019

Dne 23. března se za krásného jarního počasí uskutečnil další turnaj fotbalu v chůzi Senior fitnes Cup 2019. Hrálo se v areálu Aritma v Praze 6 ve Vokovicích za účasti týmů z Prahy i okolních měst.

Do boje se zapojilo sedm mužstev a o dramatické momenty nebyla nouze. Všichni hráči předváděli své nejlepší možné výkony a vtáhli do dění na ploše i přihlížející. Pohár nejcennější si odnesl tým Štěchovice, který překonal tým FC Inter Senior fitnes o tři body. Na třetím místě se (díky lepšímu skóre) umístil tým Golden gate. Pořadatelsky bylo vše pečlivě připraveno.

 

Turnaj - DPZ Radlice 24.11.2018

V rámci Dne pro zdraví, organizovaného společností Senior fitnes z.s., probíhal ve velké tělocvičně od 9 hodin turnaj ve fotbale v chůzi. Účastnilo se ho sedm mužstev: Velká Ledčice, Golden Gato, Most, Teplice 1, Teplice 2, Senior fitnes, Senior fitnes tým.

 

I. MČR fotbalu v chůzi - 21.9.2018

https://mujfotbal.fotbal.cz/mistrem-ve-walking-fotbalu-je-inter-letiste/a8632

 

Turnaj - DPZ Ládví 18.5.2018

V rámci jarního Dne pro zdraví, organizovaného společností Senior fitnes z.s., se uskutečnil turnaj fotbalu v chůzi za účasti bývalých aktivních hráčů Sparty a Slavie, Senior fitnes a Interu Letiště.

 

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy - 16.4.2018

 

Turnaj v Mostě - 23.3.2018

Vítězství seniorů na turnaji v Mostě

Dne 23.3.2018 se náš fotbalový seniorský tým hrající fotbal v chůzi, v počtu 5 ti hráčů, zúčastnil na základě pozvání pana J. Houšky, turnaje v Mostě spolu s ještě dalšími 3 týmy.
S těmito týmy jsme se v turnajovém klání utkali a s celkovým score 19:7 se nám podařilo tento turnaj vyhrát a získat tak 1.místo. Celý turnaj se odehrál ve sportovním a přátelském ovzduší a dobrou reprezentací jsme si tak vytvořili i dobrý základ pro budoucí spolupráci se všemi, kteří tento turnaj absolvovali.

Za celý tým Mirek Zelinka

 

Česko versus Slovensko - Praha 22.9.2017

První přátelské utkání mezi Českou republikou, zastoupenou týmem Senior fitnes, a Slovenskem se uskutečnilo na Strahově.

 

Fotbal v chůzi se představuje - DPZ Trója 20.9.2017

V rámci podzimního Dne pro zdraví představil Mgr. Zdeněk Srba všem návštěvníkům novou aktivitu podporovanou Unií evropských fotbalových asociací (UEFA), a tou je fotbal v chůzi. Společnost Senior fitnes z.s. přijala tuto aktivitu s nadšením, neboť doufá, že přiláká do svých řad více mužů, a proto se ujala jeho propagace. Zájemci si pak vyzkoušeli své schopnosti práce nohou, kombinace a herní taktiky a snažili se dodržovat pravidla hry, což znamená hlavně neběhat!

© 2008 - 2018 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta