Fotbal v chůzi

pravidelné tréninky v zimním období:

ve středu 14:00-15:30 h / Praha 6, areál Aritma ve Vokovicích

v úterý 12:30-14:00 h / Praha 6, hala Tatranu Střešovice, Sibeliova 51/368 (10.12. a 17.12.2019, pak pravidelně od 7.1. do 28.4.2020)

 

pozvánky na nejbližší turnaje / zápasy najdete v novinkách

 

Baví Vás fotbal, máte týmového ducha a je vám alespoň 50 let?

Máte jedinečnou příležitost. Doplňte naše řady a přijďte si zahrát FOTBAL V CHŮZI.

FAČR zahájila v roce 2017 propagaci fotbalu v chůzi, který je prioritně určený seniorům a jehož patronem je dlouholetý kapitán československé fotbalové reprezentace Jan Fiala. V rámci předváděcího turnaje došlo mj. i na první oficiální utkání Česka se Slovenskem na Strahově. Domácí tým složený z hráčů Seniorfitnes tenkrát prohrál 1:2.

Nové téma přednesl na tiskové konferenci Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka dne 22. září 2017:  „Chceme se věnovat fotbalu v každém věku, aby byl fotbal přístupný pro všechny. Má být láskou na celý život. I proto rozjíždíme projekty jako je veteránský fotbal (40+) a nyní tedy i seniorský fotbal v chůzi.“

V roce 2018 uspořádala FAČR 1. ročník Mistrovství ČR ve fotbalu v chůzi. V krásném prostředí Strahovského stadionu si zahrálo sedm týmů. Turnaje se zúčastnilo hodně fotbalových osobností a funkcionářů FAČR. Jmenujeme aspoň trenéry Evu Haniakovou a Vítězslava Lavičku.
Jsme pyšní na to, že mistrem ČR je tým Inter Senior fitnes.

Z obou akcí přinášíme níže několik nádherných ukázek ze sportovního zážitku a pohybu.

Fotbal v chůzi je primárně určen seniorům, kteří by už vzhledem k věku či zdravotním a pohybovým problémům nemohli provozovat klasický fotbal. Hrají ho týmy s pěti hráči v poli a gólmanem na čtvrtině klasického hřiště s malými brankami a minimální hrací čas je 2x10 minut.

Pořádáme turnaje, kde si můžete svoji dovednost vyzkoušet.
Celá pravidla fotbalu v chůzi ke stažení zde.

Kontakt:

Miroslav Rod, mail: miroslavrod@seznam.cz, mobil: 721 642 413

 

 

 

Sportima Cup 2020

pozvánka

Naši hráči fotbalu v chůzi se v pátek 17. ledna 2020 zúčastnili fotbalové show Sportima Cup 2020 v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Součástí programu byl turnaj fotbalových legend, exhibiční utkání ženského fotbalu a také představení fotbalu v chůzi.

Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za vzornou a příkladnou reprezentaci našeho Senior fitnes z.s.

Miroslav Rod

 

První trénink v roce 2020

Dne 7. ledna jsme absolvovali první trénink fotbalu v chůzi v právě zahájeném novém roce, tentokrát na sportovišti Gymnázia nad Štolou.

Tréninku se zúčastnil i poslanec Patrik Nacher, kterému se tato hra zalíbila. Přislíbil sestavit tým, který se zapojí do námi pořádaných turnajů.

Všichni zúčastnění si hru náležitě užili a už se těší na "společně měření sil" s ostatními družstvy v nejbližším turnaji.

Miroslav Rod

 

Turnaj v Radlicích - 16.11.2019

V sobotu dne 16. listopadu se uskutečnil Den pro zdraví v hale SK Motorlet v Radlicích za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky.

Součástí tohoto dne byl i turnaj ve fotbalu v chůzi, kterého se zúčastnily čtyři týmy. Utkání se hrála 2x 10 minut, a to vše ve dvou kolech. O dramatické momenty nebyla nouze.

Ze všech zúčastněných si jen lepším skóre zajistil první místo tým SG Jílové, následovaly týmy Senior fitnes, Senior Teplice a Inter Senior fitnes.

Všichni zúčastnění si tuto akci pochvalovali a již se těší na další setkání.

Miroslav Rod

 

Čtvrté setkání s bývalými hráči a funkcionáři AC Sparta - 21.10.2019

Přátelská utkání fotbalistů našeho spolku SF z. s. a bývalých fotbalistů a funkcionářů fotbalového klubu AC Sparta Praha v areálu gymnázia Nad Štolou v Praze 7 mají již své pevné místo v rozvrhu SF.

Kromě tradičních účastníků, Ireny Smetanové a Vladimíra Káry, se tentokrát aktivně účastnil i bývalý hráč Sparty Boris Kočí. Všichni zúčastnění si dobře zasportovali a pobavili se.

Miroslav Rod

 

II. MČR fotbalu v chůzi - 27.9.2019

Druhé mistrovství České republiky v seniorském fotbalu vyhrál Inter Senior fitnes

Historicky druhé mistrovství České republiky v seniorském fotbalu vyhrál tým Inter Senior. Turnaj na strahovském stadionu Přátelství v pátek dopoledne zahájil zápas bývalých fotbalových hvězd a zaměstnanců asociace.

Tým vicemistra Evropy z roku 1996 Karla Poborského, ve kterém se představil například také člen Klubu ligových kanonýrů Verner Lička, porazil 3:2 výběr reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého.

„Prohráli jsme sice tři dva, ale i tak to byla zajímavá zkušenost. Je to nezvyk, když se nesmíte rozběhnout, ale jen chodit. Každopádně je tahle akce fajn – fotbal zkrátka můžete hrát v každém věku,“ uvedl Jaroslav Šilhavý.

Seniorský fotbal (neboli Walking Football - fotbal v chůzi), jehož propagaci odstartovala FAČR na podzim 2017, je určený pro hráče nad šedesát let.

Hraje se na čtvrtině klasického fotbalového hřiště s pěti hráči v poli a jedním brankářem. Hlavním rozdílem proti klasickému fotbalu je, jak napovídá samotný název, zákaz běhání.

„Fotbal je jednoznačně nejkrásnější a nejrozšířenější hra a my jsme rádi, že jsme se přidali po vzoru mnoha států Evropy i světa k veteránskému a také seniorskému fotbalu. Jsou důkazem toho, že fotbal baví lidi hrát po cely život a hlavně, že je to zdravotně možné. Dnešní den ukazuje úžasné emoce a spojovaní lidi napříč věkem. Je to krásný zážitek," uvedl Otakar Mestek, vedoucí oddělení Grassroots fotbalu. 

Celkový počet účastníků se oproti loňsku navýšil o jeden tým a z vítězství se nakonec ve finálovém souboji s výběrem bratislavského fotbalového zväzu radoval poměrem 4:1 obhájce loňského vítězství Inter Senior fitnes. Radost z aktivního prožití pátečního dne ale měli všichni účastníci strahovského šampionátu.

Celkové umístění:

  1. Inter Senior fitnes
  2. Výběr BFZ U60+ (Bratislava)
  3. SENIOR SPECIAL SPORT TEPLICE
  4. Golden Gate
  5. SK Kantoři Příbram
  6. FC Jílové
  7. SK Senior Most  
  8. Senior fitnes

 

Video + kompletní fotodokumentaci z akce najdete zde.

 

Informace o mistrovství ze zprávách televize NOVA.

 

Třetí setkání s bývalými hráči a funkcionáři AC Sparta - 16.9.2019

Již potřetí proběhlo v areálu gymnázia Nad Štolou v Praze 7 přátelské utkání mezi fotbalisty našeho spolku Senior fitnes a bývalými fotbalisty a funkcionáři fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Setkání proběhlo za dohledu Ireny Smetanové a za aktivní účasti  Vladimíra Káry, Luďka Straceného a Luboše Loučky z AC Sparta Praha. Všichni zúčastnění si dobře zasportovali a pobavili se.

Miroslav Rod

Video z akce najdete zde.

 

Turnaj ve Žlutých Lázních - 7.9.2019

V sobotu dne 7. září 2019 se v rámci Dne pro zdraví pod záštitou Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky uskutečnil v areálu Žlutých lázní turnaj hráčů nad 50. let ve fotbalu v chůzi.

Tento turnaj byl specifický tím, že proti sobě hrála tříčlenná družstva a každé družstvo mělo dvě branky. Účast potvrdilo i přes nepřízeň počasí (trvalý déšť) pět družstev, kde si se všemi nástrahami nejlépe poradilo družstvo FC Inter Senior Fitnes a následovala družstva Golden Gate, Senior Fitnes 2, Senior Fitnes 3 a Horní Roztyly.

Miroslav Rod

 

Druhé setkání s bývalými hráči a funkcionáři AC Sparta - 29.7.2019

Dne 29. července 2019 proběhlo setkání fotbalistů v chůzi našeho spolku Senior fitnes s bývalými fotbalisty a funkcionáři předního českého fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Přátelské utkání se uskutečnilo v areálu gymnázia Nad Štolou v Praze 7. Zahráli si proti sobě promíchaná družstva obou klubů a utkání skončilo smírnou remízou 6:6. Pro hráče byla čest se potkat na hřišti s panem Josefem Jarolímem. Na straně SF potěšili svým výkonem nestárnoucí František Mysliveček a vynikající brankář Jaroslav Tichý.

Setkání proběhlo za dohledu paní Ireny Smetanové a pana Vladimíra Káry z AC Sparta Praha. Všichni účastníci si pochvalovali organizaci setkání.

Miroslav Rod

 

Sportovní hry seniorů - Praha 30.5.2019

Ve čtvrtek 30. května 2019 se na Stadionu mládeže v Praze 6-Dejvicích (Na Kotlářce 1) uskutečnily sportovní hry seniorů.

Těchto her se zúčastnili i naši reprezentanti fotbalu v chůzi nad 60 let a se třemi výhrami, jednou remízou a bohužel i jednou prohrou se umístili na velmi pěkném druhém místě ze šesti zúčastněných týmů.

Za vzornou reprezentaci Senior fitnes z. s. děkujeme těmto hráčům: Drahomíru Kryndlerovi, Richardu Kulíkovi, Richardu Lapkovi, Josefu Šolcovi, Lubomíru Hájkovi a Ing. Karlu Bubeníkovi.

Miroslav Rod

 

Přátelské utkání s hráči a činovníky AC Sparta Praha - 6.5.2019

Dne 6. května 2019 se uskutečnilo setkání hráčů fotbalu v chůzi na Praze 7 v hezkém areálu gymnázia Nad štolou 1510/1. Původně bylo setkání plánováno již na 29. dubna, ale velmi nepříznivé počasí (silný déšť a vítr) tuto událost oddálilo.

Sešli se zde významní představitelé AC Sparta, bývalí vynikající hráči, trenéři, funkcionáři tohoto našeho předního klubu. Můžeme jmenovat např. pana Poštulku, vynikajícího brankáře, pana Káru, hráče, funkcionáře a v neposlední řadě paní Irenu Smetanovou, která tuto propagaci fotbalu v chůzi s naším spolkem Senior fitnes iniciovala.

Došlo i na utkání, ve kterém ale o výsledek vůbec nešlo. Klubová kamera zachytila nejen vlastní zápas (dva poločasy po 25 minutách), ale i bezprostřední rozhovory před, při a po utkání.

Tato propagace fotbalu v chůzi se vydařila a všichni zúčastnění si pochvalovali organizaci a celý průběh akce, jíž tentokrát přálo i počasí.

Miroslav Rod

 

Senior fitnes Cup 2019 - 23.3.2019

Dne 23. března se za krásného jarního počasí uskutečnil další turnaj fotbalu v chůzi Senior fitnes Cup 2019. Hrálo se v areálu Aritma v Praze 6 ve Vokovicích za účasti týmů z Prahy i okolních měst.

Do boje se zapojilo sedm mužstev a o dramatické momenty nebyla nouze. Všichni hráči předváděli své nejlepší možné výkony a vtáhli do dění na ploše i přihlížející. Pohár nejcennější si odnesl tým Štěchovice, který překonal tým FC Inter Senior fitnes o tři body. Na třetím místě se (díky lepšímu skóre) umístil tým Golden gate. Pořadatelsky bylo vše pečlivě připraveno.

 

Turnaj - DPZ Radlice 24.11.2018

V rámci Dne pro zdraví, organizovaného společností Senior fitnes z.s., probíhal ve velké tělocvičně od 9 hodin turnaj ve fotbale v chůzi. Účastnilo se ho sedm mužstev: Velká Ledčice, Golden Gato, Most, Teplice 1, Teplice 2, Senior fitnes, Senior fitnes tým.

 

I. MČR fotbalu v chůzi - 21.9.2018

https://mujfotbal.fotbal.cz/mistrem-ve-walking-fotbalu-je-inter-letiste/a8632

 

Turnaj - DPZ Ládví 18.5.2018

V rámci jarního Dne pro zdraví, organizovaného společností Senior fitnes z.s., se uskutečnil turnaj fotbalu v chůzi za účasti bývalých aktivních hráčů Sparty a Slavie, Senior fitnes a Interu Letiště.

 

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy - 16.4.2018

 

Turnaj v Mostě - 23.3.2018

Vítězství seniorů na turnaji v Mostě

Dne 23.3.2018 se náš fotbalový seniorský tým hrající fotbal v chůzi, v počtu 5 ti hráčů, zúčastnil na základě pozvání pana J. Houšky, turnaje v Mostě spolu s ještě dalšími 3 týmy.
S těmito týmy jsme se v turnajovém klání utkali a s celkovým score 19:7 se nám podařilo tento turnaj vyhrát a získat tak 1.místo. Celý turnaj se odehrál ve sportovním a přátelském ovzduší a dobrou reprezentací jsme si tak vytvořili i dobrý základ pro budoucí spolupráci se všemi, kteří tento turnaj absolvovali.

Za celý tým Mirek Zelinka

 

Česko versus Slovensko - Praha 22.9.2017

První přátelské utkání mezi Českou republikou, zastoupenou týmem Senior fitnes, a Slovenskem se uskutečnilo na Strahově.

 

Fotbal v chůzi se představuje - DPZ Trója 20.9.2017

V rámci podzimního Dne pro zdraví představil Mgr. Zdeněk Srba všem návštěvníkům novou aktivitu podporovanou Unií evropských fotbalových asociací (UEFA), a tou je fotbal v chůzi. Společnost Senior fitnes z.s. přijala tuto aktivitu s nadšením, neboť doufá, že přiláká do svých řad více mužů, a proto se ujala jeho propagace. Zájemci si pak vyzkoušeli své schopnosti práce nohou, kombinace a herní taktiky a snažili se dodržovat pravidla hry, což znamená hlavně neběhat!

© 2008 - 2018 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta