Kroužek PC

Chytrý telefon a tablet (Android):

úterý: 11:15-13:15 h - začátečníci / 13:45-15:45 h - pokročilí / 16:00-18:00 h - pokročilí

středa: 13:45-15:45 h - mírně pokročilí

čtvrtek: 10:15-12:15 h - začátečníci

PC (Windows): 

úterý: 9:00-11:00 h - začátečníci 

středa: 9:00-11:00 h - mírně pokročilí, pokročilí / 11:15-13:15 h - mírně pokročilí

Kombinace PC + telefonu/tabletu:

čtvrtek: 8:00-10:00 h - velmi pokročilí

Volný přístup na PC s internetem:

středa: 16:00-19:00

čtvrtek: 17:00-20:00

 

Kurzy v Kulturně komunitní centru Senior fitnes jsou zaměřeny na ukázky využití různých digitálních a informačních technologií a služeb v praxi. Jedná se o kombinaci používání počítače nebo chytrého telefonu např. formou sdílení a zálohování fotografií, komunikační služby jako je facebook, skype, whatsapp, email. Možnosti využití offline map a turistických aplikací. V rámci semináře je možné zapůjčit tablety seniorTAB, kurzů se tedy mohou účastnit i zájemci, kteří nemají žádné chytré zařízení.

Komu je to určeno

Kurzy jsou určeny těm, kteří se chtějí naučit základy práce na svých zařízeních. Chtějí pochopit, jak funguje počítač, chytrý telefon a jak s nimi správně pracovat. Chtějí se naučit základy práce na internetu, v emailu a ve vyhledávači. Potřebují pomoci založit emailovou adresu a pracovat v ní. Chtějí umět sdílet, posílat a zálohovat fotky přes jeden účet a na více zařízeních. Zajímá je, jak se bezpečně pohybovat na internetu a jaké jsou výhody a nevýhody nakupování přes internet. Chtějí být se svými přáteli např. na facebook nebo whatsapp.

Co je náplní kurzu

Účastník si osvojí základní orientaci v prostředí různých systémů, naučí se základní práci v používání internetové prohlížeče a vyhledávače, poštovní schránky, poslat email s přílohou a najít např. kontakt na lékaře na internetu. Bude se orientovat v problematice nakupování přes internet, či instalace aplikací. Prostřednictvím vysvětlení fungování různých digitálních technologií, internetu a vyhledávače se účastník zbaví strachu z neznámého a objeví fascinující nový svět. Bude moci být v kontaktu se svými blízkými, společensky aktivní a bude moci zůstat déle ve svém přirozeném prostředí.

 

Fotografie

 

Tento kurz se koná v našem Kulturně komunitním centru chcete-li se ho zůčastnit, zavolejte nám na recepci, případně se u nás rovnou stavte!
© 2008 - 2018 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta