Novinky

Vycházky s Honzou 2

Milí přátelé Senior fitnes a příznivci zdravého pohybu,

připravili jsme pro vás novou souhrnnou publikaci Vycházky s Honzou 2. Přemýšlíte, kam vyrazit? Listujte a inspirujte se!

Naši fotbalisté se těší do Anglie!

Na základě naší žádosti byla organizace Senior fitnes přijata do Mezinárodní fotbalové federace ve fotbalu v chůzi  (FIWFA).

Tímto byla potvrzena účast našich týmů v kategoriích 50+ a 60+ na I. Mistrovství svĕta ve fotbalu v chůzi, které se bude konat v roce 2022 v Anglii.

Online vzdělávání

Jelikož nám epidemiologická situace stále nedovoluje společná setkávání, rozjíždíme pro vás vzdělávání online v rámci Akademie SEN FIT.

První příležitost se nabízí již v pátek 19. února 2021 v 10 h, a to přednáška na téma "Virová onemocnění člověka".

Pro mnohé z vás to bude výzva - naučit se připojit online a zúčastnit se přednášky na dálku, ale věříme, že vás tento způsob vzdělávání neodradí. Naopak věříme, že přijmete naši výzvu a (třeba s pomocí někoho počítačově zdatnějšího) se naučíte něco nového jak v práci s počítačem / internetem, tak v oblasti zdravotní.

Pokud se naše nabídka ujme, máme již připraveny dvě navazující lekce:

  • v pátek 26.2.2021 v 10 h – Imunitní systém a jeho podpora
  • v pátek 5.3.2021 v 10 h – Bakterie: které nám prospívají a které nám škodí

a budeme rádi v online vzdělávání pokračovat dalšími tématy z různých oblastí lidského života.

Tak neváhejte a přidejte se :)

Výstava amatérských výtvarníků

Výtvarný kroužek KKC připravuje ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 výstavu svých prací. Zveme tímto všechny výtvarníky a další zájemce, kteří malují doma, aby se výstavy zúčastnili aktivně a vystavili své práce.    

Výstava amatérských výtvarníků se uskuteční během léta 2021. Datum bude stanoveno přesně po skončení vládních opatření, spolu s místem konání výstavy (galerie Skleňák, nebo Písecká brána, nebo Villa Pellé).

K účasti na výstavě se můžete přihlásit v recepci Kulturně komunitního centra v Uralské 6, nebo zašlete fotografii svého díla na email helena.kaiglova2@seznam.cz.

!POZOR, změna provozu recepce!

Od 1. února do uvolnění opatření a otevření koružků bude recepce KKC otevřena pouze v pondělí a ve středu od 10:00 do 12:00 h. Děkujeme za pochopení.

Kroužky a skupinová cvičení od ledna 2021

Všechny aktivity jsou od ledna 2021 zpoplatněny. Činnost kroužků bude zahájena, až to umožní nařízení vlády ČR. Informace o cenách lekcí najdete vždy u příslušného kroužku v sekci vzdělávací aktivity nebo volnočasové aktivity.

Předběžný rozvrh kroužků najdete také zde. Chcete-li se přihlásit do některého kroužku, kontaktujte přímo lektora, případně recepci KKC.

Kroužky nejsou věkově omezeny.

 

Stále jsou pozastavena všechna naše skupinová cvičení v tělocvičnách a bazénech. Informace o zahájení cvičení vyhledávejte podle konkrétních cvičebních míst zde. Cvičit můžete i sami doma :) K dispozici je vám stále cvičení online.

 

Prosíme, sledujte nařízení vlády a naše webové stránky. Děkujeme za pochopení a přejeme vám pevné zdraví, optimismus a úsměv na tváři po celý rok 2021.

Váš Senior fitnes

Pozvánka do Itálie

Opět jsme pro vás připravili dva turnusy pobytového zájezdu do Itálie. Pevně věříme, že příští rok už nebudeme zavřeni v karanténě a naopak budeme si moci užít do sytosti krásné moře, příjemné počasí, dostatek pohybu s našimi cvičiteli, či třeba získat nové přátele.

 

Výzva - hledáme cvičitele!

Spolek Senior fitnes z. s. by rád navázal spolupráci s cvičiteli nejlépe zdravotní tělesné výchovy s dlouholetou praxí, kteří by se s námi zapojili do projektu Rozchoď BABIČKU! Projekt je zaměřen na cvičení na židlích v pohodlí domácnosti seniorů.

Kontakt:

Iva Hoffmannová

Manažerka vzdělávacích kurzů, Cvičitelka

Tel.: 602 558 135
E-mail: i.hoffmannova@seniorfitnes.cz

Web: http://rozchodbabicku.cz/

Pomoc sluchově postiženým

Předáváme informaci a prosíme tímto o její šíření. Děkujeme :)

Půl milionu sluchově postižených má stále nedostatek informací o koronavirové epidemii. Ve spolupráci s Unií neslyšících byl spuštěn projekt TV Beey – televize pro diváky se sluchovým postižením

https://www.beey.io/cs/televize-beey/

s otitulkovanými nejdůležitějšími TV pořady a videi o koronavirové pandemii. Na jednom místě jsou zdarma dostupné videozáznamy nejdůležitějších pořadů opatřené titulky.

Pokud by se vám titulky nezobrazovaly, je možné, že je máte vypnuté. Zapnete je kliknutím na symbol klávesnice, v pravém dolním rohu po spuštění videa - viz obrázek níže.

© 2008 - 2018 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta